Bieszczady na weekend – co zwiedzić, jakie noclegi?

A może by rzucić wszystko i wyruszyć w Bieszczady na odpoczynek? Bieszczady to miejsce o atrakcyjnym klimacie. Nie ma osoby, która nie zakochałaby się w tamtejszej przyrodzie. Bieszczady są wyjątkowe o każdej porze roku, dlatego szlaki także poza sezonem są oblegane.

Planując urlop coraz częściej spędzamy go w otoczeniu przyrody i szansą podziwiania zapierających dech w piersiach widoków podczas długich pieszych wycieczek. To miejsce szczególne, oferujące sporo wspaniałych i tajemniczych zakątków. Organizując wyjazd niezależnie od tego, czy jest to samotna, czy rodzinna podróż, jednym z najważniejszych elementów od których warto zacząć poszukiwania, to znalezienie właściwego noclegu. Na co należy zwrócić uwagę zanim wynajmiesz domek na odludziu w Bieszczadach? Bieszczady są wspaniałe zarówno do rodzinnych wypraw, jak i do samotnych wycieczek.

Co robić w Bieszczadach przez weekend? Można oczywiście wybrać się szlakiem na jakąkolwiek górę. Można również wypocząć nad Jeziorem Solińskim, a także zwiedzać zabytki

Weekendowy pobyt w Bieszczadach. Co zwiedzić w Bieszczadach?

Na weekendowym pobycie w Bieszczadach nie da się zwiedzić wszystkiego co nam oferują. Co więc należy zobaczyć przez ten krótki okres? Można np. wejść na Tarnicę najwyższy szczyt naszych Bieszczadów. Na jej szczycie ustawiony jest charakterystyczny wielki krzyż. Można dojść na Tarnicę drogą z Wołosatego lub przez Bukowe Berdo. Ta druga trasa jest dłuższa, ale mniej zatłoczona. Szlak zasługuje na własną nazwę – otacza ją bowiem bukowy las, bardzo gęsty. Dalej las przemienia się w połoninę gdzie możemy cieszyć oczy niesamowitym widokiem. Później startujemy w okolicę Krzemienia, a następnie – na szczyt czyli Tarnicę.

Warto też wybrać na Połoninę Wetlińską gdzie znajduje się znane schronisko „Chatka Puchatka”. Można tam trafić szlakiem z Suchych Rzek. – jest to bardzo malowniczy szlak. Połonina Caryńska to inne miejsce warto zobaczyć będąc w Bieszczadach na odpoczynek. Jest to wyjątkowy bieszczadzki masyw górski. Rozpościerają się z niego cudowne widoki.

Ważne udogodnienia noclegów w Bieszczadach.

Przed wynajęciem domku w Bieszczadach należy mieć na uwadze wiele rzeczy, takich jak lokalizacja oraz udogodnienia. W przypadku osób, które pragną przeglądać pocztę lub media społecznościowe dostęp do Internetu jest niezbędny. Warto dowiedzieć się, czy domek ma balkon, miejsce, w którym można zapalić ognisko. Sprawdzić należy kiedy rozpoczyna się doba oraz do której godziny trzeba opuścić domek w dniu wyjazdu. Zawsze również należy zasięgnąć informacji, czy podana cena za pobyt jest ostateczna, gdyż często zdarza się, iż dolicza nam się dodatkowe koszty, takie jak opłatę klimatyczną. W zależności od potrzeb i oczekiwań, warto dobrze zapoznać się z ofertą oraz w razie wątpliwości dopytać o interesujące sprawy.